Stymulator Cogniguard®

Cogniguard wykorzystuję nerw błędny stanowiący część układu przywspółczulnego jako drogę stymulacji wyższych ośrodków mózgowych związanych z przetwarzaniem śladów pamięciowych. Jak wykazały liczne badania naukowe wraz z wiekiem (oraz w przebiegu niektórych chorób) sprawność układu przywspółczulnego obniża się na korzyść układu współczulnego co niesie za sobą szereg konsekwencji klinicznych ze strony układu nerwowego, krążenia oraz pokarmowego. Skutkiem spadku sprawności układu przywspółczulnego jest szereg chorób towarzyszących procesowi starzenia się jak nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, ale przede wszystkim zaburzenia pamięci.

Portal z testami - Neuromedical.pl

Nasza strona to nie tylko wizytówka, a w pełni działajcy system zarządzania pacjentami oraz platforma do przeprowadzania testów pamięci dla pacjentów.

Aplikcja mobilna

Dzięki naszej aplikacji mobilnej, pacjent ma pełną kontrolę nad stymulatorem. Urządzenie wykorzystuje protokół Bluetooth® do łączenia się aplikacją, dzięki czemu mamy pewność, że połączenie będzie aktywne w nawet najcięższych warunkach

Opaska ze stymulatorem Cogniguard

Dzięki zastosowaniu najnowcześniejszych technologi, nasze urządzenie pozwala na nieinwazyjną stymulację końcówki nerwu błędnego bezpośrednio odpowiedzialnego za poprawę pamięci u człowieka.

Jak działa nasze urządzenie?

W oparciu o przeprowadzone przez nas badania naukowe zespół inżynierów zaprojektował stymulator Cogniguard®. Jest to urządzenie medyczne do przezskórnej (bezinwazyjnej) stymulacji gałązki usznej nerwu błędnego. Stymulator składa się z opaski z wbudowanym urządzeniem generującym impulsy elektryczne wraz z parą elektrod stymulujących. Urządzenie indukuje prąd o niewielkim natężeniu docierającym przezskórnie do zakończeń nerwu błędnego. Urządzenie Cogniguard®. przeszło wymagane badania bezpieczeństwa oraz zgodności elektromagnetycznej tzw. EMC ( electro magnetic compatibilty)

Urządzenie składa się z 3 głównych elementów:

  • 1 Elektrody, które bezpośrednio są nakładane na ucho pacjenta.
  • 2 Nerostymulator Cogniguard®
  • 3 Komfortowej opaski na głowę, która nie zaburza snu pacjenta.

Proces leczenia

Naszym priorytetem było stworzenie komfortowego i łatwego w użytkowaniu urządzenia. Proces leczenia lub elektrostymulacji jest bardzo porsty i odbywa się wyłącznie podczas snu, dzięki czemu nie wpływa na komfort życia pacjenta. Unikalny design oraz wysoka jakość materiałów opaski umożliwa komfortowy i spokojny sen, podczas pracy urządzenia.

  • 1 Opaskę z naładownym urządzeniem wkładamy na swoją głowę.
  • 2 Elektorody, pokryte specjalnym klejem, przyczepiamy na swoje ucho.
  • 3 Na aplikacji, przyciskiem start, rozpoczynamy proces stymulacji.
  • 4 Urządzenie automatycznie wyłączy się po 6h

Badania kliniczne

Próby kliniczne urządzenia poprzedziliśmy badaniem bezpieczeństwa oraz skuteczności stymulacji na grupie ponda 20 zdrowych ochotników w oparciu o metodę funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI). W cyklu przeprowadzonych badań wykazaliśmy zmiany aktywności układu limbicznego w odpowiedzi na stymulację nerwu błędnego

Obecnie trwają intensywne badania kliniczne w grupie pacjentów z zaburzeniami pamięci zarówno w postaci zaburzeń łagodnych (MCI) jak i rozpoznaną chorobą Alzheimera. Uzyskane dotychczas wyniki wykazują istotną poprawę pamięci w ponad 60% przypadków przy braku istotnych objawów niepożądanych.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o procesie leczenia? Albo chciałbyś uzyskać więcej informacji o samej technologii? Napisz do nas!

Chcesz dołączyć do projektu?

Jeśli ktoś z Twojej rodziny choruje lub sam chciałbyś przetestować nasze urządzenie, napisz do nas!

Razem z nami zmieniaj świat na lepsze.